Choinka

W Zespole Szkół w Bojanie 12 grudnia 2013 r. odbył się świąteczny kiermasz, na który przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Bojana i okolic.

Uroczystość umilały występy muzyczne uczniów przygotowane pod kierunkiem wychowawców klas oraz nauczycielki muzyki p. I. Galińską oraz p. A. Perz. Na świątecznym kiermaszu nie mogło również zabraknąć aranżacji kolęd kaszubskich.

Zachwyt obecnych wzbudził również niezwykły występ uczniów klas V SP, którzy pod kierunkiem p. I. Galińskiej przygotowali utwory  na cymbałkach i fletach.

Zebrani na kiermaszu goście mogli również oglądać przestawienie szkolnego koła teatralnego i kaszubskie Gwiżdże wystawione przez uczniów pod opieką p. J. Rosinke.

Na przybyłych czekały kolorowe kramiki z ozdobami świątecznymi, które cieszyły oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nie mogło zabraknąć choinek z szyszek i makaronów, świątecznych stroików i drzewek. Nowością na tegorocznym kiermaszu były choinki z piórek oraz ozdoby z filcu. Podziwiać można było także bożonarodzeniowe szopki wykonane przez uczniów klas IV – VI i gimnazjum.

Ponadto dużo popularnością cieszyła się szkolna kawiarenka, serwująca pyszne ciasta, gofry i racuchy, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Nasze coroczne spotkanie obfitowało w liczne atrakcje, które zostały przyjęte z uznaniem przez przybyłych.

 Serdecznie zapraszamy już za rok i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt.

Monika Foigt