16 listopada 2013r. najstarsi mieszkańcy Bojana świętowali w naszej szkole Dzień Seniora. Uroczystość tę przygotował pan sołtys i Szkolne Koło Caritas. Przy tej okazji gościliśmy wójta gminy Szemud, księdza proboszcza i pierwszego dyrektora szkoły w Bojanie – pana Bolesława Borka.

Przybywających gości witali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas. Oni też przez cały czas trwania uroczystości służyli pomocą seniorom. Na gości czekał słodki poczęstunek (wypieki przygotowane przez rodziców naszych wolontariuszy). Zaproszeni artyści ofiarowali wspaniałą ucztę dla ducha. Wystąpił zespół Blue Band, Koleczkowianie i parafialna schola Jagiellonki. Na szczególną uwagę zasługuje koncert fortepianowy w wykonaniu Aleksandry Perz – uczennicy klasy VB. Oleńka swoim mistrzowskim wykonaniem etiud dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć. Jej talent zachwycił wszystkich słuchaczy.

W trakcie uroczystości uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wręczyli wszystkim seniorom kartki z życzeniami oraz upominki ufundowane przez pana wójta.

Goście mogli również podziwiać eksponaty zgromadzone w naszej szkolnej Izbie Pamięci oraz powspominać sobie dawne czasy podczas oglądania zdjęć z przeszłości. Seniorzy opuścili mury naszej szkoły zadowoleni i szczęśliwi. Dzień Seniora obchodzony w Bojanie po raz pierwszy uważamy za udany.

Franciszka Korbolewska