Caritas13 listopada 2013 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką rodziców i opiekuna SU – pani Katarzyny Kolka udali się do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdyni, w celu dostarczenia podarunków dla psów i kotów.

Przez ponad dwa tygodnie uczniowie SP i gimnazjum przynosili do szkoły różnego rodzaju dary, zarówno pożywienie, jak też i materiały służące do ocieplania bud. Łącznie udało się zebrać: mnóstwo siana, koców, ręczników, prześcieradeł i starych swetrów oraz ponad 80 kilogramów karmy suchej i mokrej. Wyjazd do „Ciapkowa” zakończył się spacerem po psiarni i kociarni. Pracownicy schroniska udzielili naszej delegacji cennych informacji dotyczących opieki nad zwierzętami i podziękowali za udział w akcji.

Jesienna zbiórka dla „Ciapkowa” pokazała, że losy bezdomnych zwierząt nie są nam obojętne! Wszystkim kolegom i koleżankom, którzy wsparli schronisko – dziękujemy! Za wszelką pomoc jesteśmy wdzięczni także rodzicom, którzy pomogli nam w transporcie darów. Kolejna podobna akcja planowana jest na wiosnę. Pięknie jest pomagać!

Ewelina Dempc – Przewodnicząca SU Gimnazjum