8 listopada 2013 r. Koło Teatralne Tęczowa Maskarada, działające przy naszej szkole, wzięło udział w VIII Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Szemudzie. Tematem tegorocznego przeglądu była twórczość Juliana Tuwima. Nasza grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „O Jasiu, który nie lubił poezji”. Uczniowie klas V-VI zaprezentowali zebranej publiczności oraz jury najpopularniejsze wiersze Tuwima. Wśród nich znalazły się: Lokomotywa, Ptasie radio, Słoń Trąbalski, Pani Słowikowa, Pan Hilary oraz Rzepka. Głównym bohaterem był Jasiu, który nie pałał miłością do poezji. Dlatego, pewnego dnia pojawił się u niego w domu Julian Tuwim i zaprosił go w magiczną podróż do świata poezji, oczywiście słynną lokomotywą. Chciał w ten sposób pokazać Jasiowi, że jego poezja jest ponadczasowa i zawiera ważne prawdy o ludziach.

W rolach głównych wystąpili: Tymon Kajetanowicz (Jaś), Adriana Dettlaff (Julian Tuwim). W pozostałych rolach mogliśmy zobaczyć: Camilla Pireddę (Pani Słowikowa), Martę Bikowską (Pan Hilary), Szymona Hellanda (Prezenter radiowy), Tomka Zalewskiego (Dziadek), Oskara Hallmanna (Rzepka), Agatę Szczodrowską (Słoń Trąbalski), Zosię Pisańską, Mikołaja Zalewskiego, Mikołaja Nowaka ora Weronikę Sochę. Trzeba przyznać, że młodzi aktorzy dali z siebie wszystko i zagrali brawurowo.

Nasze przedstawienie spodobało się jury i zajęliśmy III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Z czego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi. Natomiast Tymon Kajetanowicz, który wcielił się w tytułową rolę, zdobył indywidualne wyróżnienie dla najlepszego aktora. Ogromne brawa i gratulacje dla Tymona! Po występie całej grupie dopisywał doskonały humor. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Maria Matysek