Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia

DEN                 DEN

Dzień Edukacji Narodowejwikipedia to piękna tradycja, iż uczniowie 14 października zawsze symbolicznie dziękują nauczycielom za ich codzienną pracę. Kwiaty, przedstawienia, recytacje – to dla nas niezwykłe chwile wzruszeń. W tym dniu nie możemy zapomnieć również o tych, którzy pracowali w naszych szkołach. Ja wraz z koleżankami  postanowiłam odwiedzić naszego kolegę emeryta  pana Bolesława Borka.  Pan Bolesław, jego córka i zięć powitali nas z wielką radością i miłym poczęstunkiem. Wszyscy byliśmy wzruszeni tym spotkaniem.

Zaczęliśmy wspominać chwile wspólnej pracy, naszych wychowanków, problemy, które dotyczyły szkoły i Bojana. Nie zabrakło też wspomnień związanych z mieszkańcami naszej wsi. Nasz emeryt chwalił się nam, że co miesiąc otrzymuje od naszej gminy miesięcznik Leŝok, dzięki któremu wie co dzieje się w naszej okolicy. Czas minął nam bardzo szybko. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym spacerem po okolicy Rekowa i parku przylegającego do Pałacu Wieniawa. Po powrocie do domu przeczytałam otrzymanego e-maila od pana Bolesława:

„Nie mam słów, aby Wam kochane Koleżanki
podziękować za miłe odwiedziny i życzenia
oraz za piękne prezenty.
Wiele pomyślności i wspaniałych rezultatów
w wychowaniu młodego pokolenia Rodaków
życzy Wasz stary szkólne”

Danuta Hefta