W dniu 05 czerwca 2013 roku odbyła się piąta już edycja Gminnego Konkursu „English is Easy”. W zmaganiach wzięli  udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych – Bojana, Jeleńskiej Huty, Kielna, Koleczkowa i Szemuda oraz  dwóch gimnazjów z gminy Szemud – Bojana i Kielna.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodszymi uczestnikami byli uczniowie klas I Szkół Podstawowych, druga kategoria wiekowa to uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej. Kolejna grupa to uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej, a czwartą grupę wiekową  stanowili uczniowie Gimnazjów.

 

W sumie w konkursie wzięło udział 29 uczniów, którzy najlepiej zaprezentowali się w czasie szkolnych eliminacji do konkursu na terenie swoich placówek i tym samym zakwalifikowali się do etapu gminnego. Podczas Konkursu uczniowie rozwiązywali testy, w których wykazali się fantastyczną znajomością języka angielskiego i tym samym udowodnili, że język angielski jest łatwy.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

W kategorii klas I Szkoły podstawowej:

I miejsce Michele Colasco ze Szkoły Podstawowej w Bojanie

II miejsce Nikodem Sobierajski Szkoły Podstawowej w Koleczkowie

III miejsce Jakub Zaklicki ze Szkoły Podstawowej w Koleczkowie

W kategorii klasy II i III Szkoły Podstawowej:

I miejsce Amelia Nowal ze Szkoły Podstawowej w Bojanie

II miejsce Justyna Stefaniak ze Szkoły Podstawowej w Bojanie

III miejsce Anna Pietrzykowska ze Szkoły Podstawowej w Szemudzie

W kategorii klas IV-VI :

I miejsce Marcin Roczyński  ze Szkoły Podstawowej w Bojanie

II miejsce Julia Grotnik ze Szkoły Podstawowej w Koleczkowie

III miejsce Wiktor Iwanek ze Szkoły Podstawowej w Kielnie

W kategorii klas I-III Gimnazjum:

I miejsce Zuzanna Torowska z Gimnazjum w Kielnie

II miejsce Michał Rogowski z Gimnazjum w Bojanie

III miejsce Piotr Cichy z Gimnazjum w Kielnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu, zarówno tym, którzy  stanęli na podium jak i tym, którym jeszcze w tegorocznej edycji się nie udało, ale byli z nami i stanęli w szranki z rówieśnikami z innych szkół . Ich  wiedza i umiejętności jakimi wykazali w czasie rozwiązywania zadań konkursowych była bardzo rozległa i świadczy o  ogromnym potencjale, który będzie owocował w kolejnych latach.   

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy przygotowywali swoich uczniów do udziału w konkursie , to dzięki nim poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, a uczniowie naszej gminy mogą  realizować swoje pasje i zainteresowania językowe.

Danuta Mostrąg i Agnieszka Myszk