1 czerwca 2013 roku uczniowie z naszej szkoły w szczególny sposób świętowali Dzień Dziecka. Tego dnia udali się skoro świt na wycieczkę zorganizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej – rejs katamaranem z Gdańska do Sopotu.

W Bazylice Mariackiej przywitał nas arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który udzielił nam błogosławieństwa życząc wszystkim dobrej zabawy. Potem przemaszerowaliśmy ulicą Długą oraz wzdłuż nabrzeża Motławy w kierunku statku. Na katamaranie czekało nas wiele atrakcji. Rejs trwał 2 godziny.

Podczas żeglugi, nasze dzieci brały udział w licznych zabawach i konkurencjach. Po zakończeniu konkursów nastąpił chrzest morski – uczestnicy otrzymali imię od samego Neptuna. Opuszczając statek, każde dziecko dostało pyszne lody. Ale to nie koniec niespodzianek. Na sopockim molo czekał na nas prezydent Karnowski, który zaprosił wszystkie dzieci na piknik. Tutaj mieliśmy świetną zabawę. Można było jeździć konno, skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i trampolin. Dzieciom udostępniono quady, motocykle, którymi kierowali znani sportowcy. Bardzo słodki był ten Dzień Dziecka, gdyż uczestnikom pikniku nie ograniczano słodyczy i waty cukrowej. Można było najeść się do woli.

Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń i pięknych wspomnień. Naszym dzieciom bardzo podobał się rejs katamaranem i udział w sopockim pikniku i już pytają czy za rok będzie miała miejsce taka wycieczka. Pewnie tak.

Franciszka Korbolewska