W niedzielę 26 maja 2013 r. w Zespole Szkół w Bojanie odbył się festyn rodzinny pod nazwą: „Najlepiej razem” przygotowany dla mieszkańców Bojana i okolic, który został zorganizowany z okazji  Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Mimo kilku wcześniejszych brzydszych dni pogoda w niedzielę nie spłatała figla (chociaż momentami straszyła zarówno uczestników, jak i organizatorów), dzięki czemu najmłodsi mieszkańcy naszej okolicy oraz ich rodzice mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Festyn oficjalnie rozpoczął się o godz. 12:30 i trwał do 16:30. Na wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Zespół Szkół w Bojanie czekały liczne atrakcje, m. n. Skoki i zjeżdżanie na dmuchanych zabawkach, darmowe malowanie twarzy, czy też fantazyjnie wymodelowane balony jak i liczne gry, ale to nie wszystko. Dzięki współpracy z restauracją Nestor była możliwość posilenia się w barze i nabrania chęci do dalszego uczestnictwa w zabawie. To nadal nie wszystko! Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w rożnych konkursach. Rywalizacja przebiegała w takich dyscyplinach, jak jedzenie jabłek z kija, czy układanie puzzli na czas, można także było sprawdzić swoją wiedzę na temat warzyw i owoców czy też pierogów. Rozegrano emocjonujący turniej piłki nożnej w którym mogła wykazać się nasza młodzież.

 

Przez cały dzień każdy z uczestników rodzinnego festynu mógł delektować się również strawą duchową. Na scenie trwały występy uczniów ZS w Bojanie oraz zaproszonych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczyciło nas Koło Gospodyń Wiejskich z Głazicy, jak również Orkiestra dęta OSP Bojano. Nie zabrakło akcentów regionalnych w postaci występu zespołu „Koleczkowianie”, który zachwycił nas śpiewem i tańcem. Uczniowie naszej szkoły mieli szanse podzielenia się swoimi pasjami, mali tancerze z „Centrum Tańca Szczepan” dali wspaniały pokaz swoich umiejętności, natomiast dziewczęta z grupy tanecznej „Grinders” ze studia tańca SMU pod kierunkiem Kacpra Matuszewskiego, pokazały do jakich umiejętności może doprowadzić regularne  uczestnictwo w zajęciach tanecznych. Ci, którzy nie tańczyli zaprezentowali swój kunszt w grze na instrumentach, podopieczni pani Izy Galińskiej wykonali utwory zaaranżowane na dzwonki i na flety.

Piękny pokaz zorganizowali strażacy z OSP, a Pani doktor Pietkun cierpliwie udzielała porad medycznych wszystkim chętnym.

Dzień minął nam pod znakiem aktywnego wypoczynku i dobrego humoru, już teraz wiemy, że z wielką przyjemnością przygotujemy kolejną taką imprezę, aby móc razem z Wami przeżywać wyjątkowe chwile.

Monika Walentynowicz