GSP

GiełdaPrzed uczniami klas III gimnazjum trudna, ale jakże ważna decyzja wyboru kierunku dalszego kształcenia. Aby wspomóc trzecioklasistów i ich rodziców w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej 26.04.2013r. przygotowaliśmy  GIEŁDĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Do udziału  w imprezie zaprosiliśmy  szkoły ponadgimnazjalne z Gdyni, Wejherowa, Żukowa i Przodkowa. Było więc w czym wybierać.

Każda ze szkół przygotowała się na spotkanie z młodzieżą bardzo sumiennie. Były prezentacje, spotkania z nauczycielami i uczniami, stanowiska   wystawiennicze  oraz prezentacje zawodów. Uczniowie otrzymali szereg informacji dotyczących oferty edukacyjnej i sposobów rekrutacji kandydatów do szkół średnich i zawodowych.

GiełdaPoprzez indywidualny kontakt z reprezentantami różnych  szkół nasi gimnazjaliści mogli pogłębić wiedzę na temat interesujących ich kierunków, co niewątpliwie pomoże im w podjęciu trudnych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się także na Gdyńską Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespole Sportowych Szkół w Gdyni. Celem Giełdy było  zapoznanie uczniów klas III gimnazjów z ofertą edukacyjną szkół zawodowych, techników i liceów ogólnokształcących na rok szkolny 2013/2014. Mieliśmy okazję  zapoznać się z bogatą i bardzo atrakcyjną ofertę kształcenia gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych.

Ponadto uczniowie klas III wzięli udział w warsztatach dotyczących wyboru zawodu i kierunku kształcenia prowadzonych przez doradców zawodowych.

Wierzę, że wszystkie te działania  pomogą świadomie i zgodnie z predyspozycjami dokonać wyboru.

Pedagog gimnazjum Renata Lassin