27 marca bieżącego roku o godzinie 11.00 koło teatralne, „Tęczowa Maskarada” wystawiło przedstawienie pod tytułem „Mały Książę”. Występ obejrzeli uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkół w Bojanie.

W atmosferę spektaklu wprowadziło publiczność trzech narratorów. Głównym bohaterem przedstawienia był Mały Książę, który wędrując po różnych planetach, wytyka ludziom ich wady. Obok Małego Księcia na scenie pojawili się: Królowa, Próżny, Pijak, Bankier, żmija oraz Lotnik.

 

Zgromadzeni na widowni nauczyciele i uczniowie świetnie się bawili. Śmiali się, gdy były wytykane ludzkie wady, co może świadczyć o dobrej grze aktorów.

Doskonale dobrana muzyka w pełni oddawała nastrój  panujący na poszczególnych planetach, odwiedzanych przez Małego Księcia. Odpowiednio skonstruowana scenografia wprowadziła audytorium w tajemniczy świat planet i gwiazd, a kostiumy aktorów oraz używane przez nich  rekwizyty, dodatkowo podkreśliły ich zagadkową aurę.

Przedstawienie było bardzo udane i spotkało się z dużym aplauzem ze strony publiczności. Najważniejsze jednak było to, że zarówno sami aktorzy, jak i publiczność, wspaniale razem się bawiła.

Magdalena Wodniczak kl. VI b