We wtorek 26 marca 2013 r. w Gimnazjum im. Roberta Schumana w Bojanie odbył się Dzień Otwarty. Odwiedzili nas uczniowie klas szóstych z Bojana i Koleczkowa. Zapoznaliśmy ich z ofertą naszej szkoły i zaprosiliśmy do udziału w pikniku naukowym pod hasłem „W świecie płynów”.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Danuta Hefta. Następnie uczennice klasy IIIa przedstawiły prezentację multimedialną o historii i zaletach naszej szkoły. Na scenie wystąpił szkolny zespół taneczny oraz chór. Nie zabrakło zwiedzania budynku gimnazjum i poczęstunku.

Nasi goście obejrzeli także prezentację multimedialną „W świecie płynów” oraz przygotowane przez gimnazjalistów pokazy fizyczne o ciśnieniu, sile wyporu i budowie materii. Każda z klas szóstych podzielona na dwa zespoły wzięła udział w konkursie wiedzy o ciśnieniu atmosferycznym i hydrostatycznym. Zwieńczeniem ich zmagań były prace plastyczne. Zwycięski zespół otrzymał słodką niespodziankę dla całej klasy.

Mamy nadzieję, że szóstoklasiści ciekawie i miło spędzili u nas czas. Zapraszamy do kontynuacji nauki w naszym gimnazjum. Do zobaczenia we wrześniu.

MK