ŚwiętaPyszne domowe ciasta, własnoręcznie zrobione bombki, aniołki, kolorowe choinki i różnorodne ozdoby świąteczne czy stragany poszczególnych klas – to tylko niewielka część atrakcji, które przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół.

W popołudniowy czwartek – 13.12.2012 r. gościliśmy mieszkańców Bojana i okolic oraz  rodziców naszych uczniów. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe występy przygotowane specjalnie na ten szczególny dzień.

Uroczystość rozpoczęły klasy młodsze – 0, I, II i III, które zaprezentowały aranżacje piosenek świątecznych. Jak zwykle ich występy były najbardziej wzruszające. Nad wszystkimi występami poszczególnych klas czuwali wychowawcy.

Natomiast starsze klasy w tym roku zaskoczyły obecnych wesołymi, barwnymi występami również przygotowanymi pod okiem wychowawców.

Zachwyt obecnych wzbudził występ uczniów klas III i V SP, którzy pod kierunkiem nauczycielki muzyki p. I. Galińskiej przygotowali koncert kolęd na cymbałkach.

 

W tym roku po raz pierwszy na wspólnej scenie zaprezentowało się Gimnazjum. Klasa Ia wykonała utwór „A kto wie?” Klasy IIa i IIb zaśpiewały kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, natomiast klasy IIIa i IIIb wystąpiły z utworem „Last Christmas”.

Kolejną atrakcją był występ dzieci śpiewających kolędy w języku angielskim. Nad doskonałym przebiegiem tych występów czuwały niezastąpione: p. Agnieszka Myszk oraz p. Danuta Mostrąg.

Aranżacje kolęd w języku kaszubskim przygotowali uczniowie z koła kaszubskiego pod przewodnictwem p. Elżbiety Halman.

Gościnnie wystąpiła na tegorocznym kiermaszu „Akademia Muzycznej Szansy” z Gdyni, umilając nam czas swoim śpiewem i piękną grą na różnych instrumentach. Wśród nich była nasza uczennica z klasy III b SP Amelia Nowak.

Na zakończenie Kiermaszu Świątecznego obejrzeliśmy zespół taneczny dziewcząt z gimnazjum oraz podopiecznych p. Justyny Rosinke – uczniów gimnazjum uczęszczających na język kaszubski. Przedstawili oni scenki kabaretowe w regionalnym języku.

W międzyczasie nasi goście mogli spróbować pysznych domowych ciast, gofrów oraz ugościć się kawą lub herbatą przy kameralnie ustawionych stolikach. Dodatkową atrakcją przygotowaną specjalnie na czwartkowy wieczór – była możliwość degustacji racuchów kaszubskich. Ponadto wszyscy mogli podziwiać występy swoich pociech, gdyż specjalnie na tą okazję, w naszej kawiarence został zainstalowany telebim.

Nasze coroczne święto obfitowało w liczne atrakcje, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez obecnych na kiermaszu. Serdecznie zapraszamy za rok!!

 

Barbara Hulbój