Mikołaj

6 grudnia korytarze i sale naszej szkoły zaroiły się od ubranych w czerwone stroje uczniów. Jak co roku obchodziliśmy mikołajki!

Za sprawą mikołajkowych konkursów i niesamowicie świątecznej atmosfery – dzień ten spędziliśmy wyjątkowo miło. Największą atrakcją tego dnia okazał się międzyklasowyturniej „Jaka to melodia?”, który polegał na rozpoznawaniu piosenek przez reprezentantów wszystkich klas. W kategorii gimnazjum zwyciężyła klasa I B, zaś w kategorii szkoła podstawowa, bezkonkurencyjna okazała się klasa VI A. Tradycyjnie już przeprowadzony został konkurs na najbardziej czerwoną klasę, w gimnazjum niekwestionowanym zwycięzcą była klasa II A, która wygrała konkurencję drugi rok z rzędu, a w podstawówce najbardziej czerwoni byli uczniowie z VI A. W czasie zabawy sprawdzana była także wiedza o Świętym Mikołaju. Imprezę przygotowała pani Katarzyna Kolka z pomocą obu samorządów. Ponadto dzieci w szkole podstawowej robiły łańcuchy choinkowe, najdłuższy wykonała klasa VI A.

Można było również skorzystać z poczty mikołajkowej, zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas pod opieką pani Franciszki Korbolewskiej i przesłać specjalne życzenia mikołajkowe kolegom, koleżankom, bądź pracownikom szkoły.

Uczestnikom i organizatorom uroczystości bardzo dziękujemy! Zwycięskim klasom gratulujemy! Cieszymy się, że ten mroźny, mikołajkowy dzień mogliśmy spędzić w taki sposób. Bawiliśmy się świetnie, dużo tańczyliśmy i śpiewaliśmy, czego dowodem są zdjęcia w galerii zdjęć, oddające atmosferę naszych mikołajek.

Jaka szkoda, że następne mikołajki dopiero za rok…

 Samorząd Uczniowski Gimnazjum