Dnia 16 listopada 2012 r. członkowie szkolnego koła teatralnego: „Tęczowa Maskarada”, reprezentowali naszą szkołę podczas VII Przeglądu Małych Form Teatralnych. Do tego konkursu przystępowały koła teatralne ze szkół całej gminy. Drużyna z naszej szkoły wystawiła inscenizację pt. „Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupery’ego. W spektaklu wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej. Pojechały z nami opiekunki koła teatralnego panie: Maria Matysek i Justyna Kurlapska.

Wyruszyliśmy około godziny 08:00 ze szkoły zapakowując uprzednio wszystkie kostiumy i rekwizyty do autobusu, co nie było łatwe. Czekaliśmy pewien czas, ponieważ na miejsce przybyliśmy jako pierwsi. Dodatkowy czas wykorzystaliśmy na ubranie kostiumów i przećwiczenie ról.

Konkurs rozpoczęły pokazowe występy dzieci z klas 1-3, które zawierały nawiązania do utworów Janusza Korczaka oraz innych bajek. Do rozpoczęcia występu naszej drużyny zdążyły przybyć zespoły z innych szkół. Nasze koło miało pokaźną i wyjątkowo dużych rozmiarów scenografię, dlatego rozstawienie jej zajęło sporo czasu.

Przedstawienie reprezentacji naszej szkoły przebiegło znakomicie. Wszyscy dobrze przygotowani pamiętali swoje role i nic nie zakłóciło występu. Podczas przerwy między przedstawieniami, odbył się konkurs karaoke. Nasze koło nie zdążyło na ogłoszenie wyników, ponieważ czekał na nas autobus w drogę powrotną .

Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że jury nie przyznało żadnego pierwszego miejsca. Zamiast tego doceniło świetną grę aktorską naszej drużyny, przyznając nam wyróżnienie. Koło teatralne z Częstkowa również doczekało się wyróżnienia, jednak za efektowną scenografię.

Nasza drużyna bezwzględnie zasługiwała na pierwsze miejsce, mimo dobranej scenografii i ciekawych kostiumów zespołu z Częstkowa. Ucieszyliśmy się ze zdobytego wyróżnienia i wszystkich usatysfakcjonował wynik konkursu  – VII Przeglądu Małych Form Teatralnych. Opiekunki koła teatralnego naszej szkoły również były zadowolone.

Maksymilian Migdalski, kl. VI A