„POLSKO! NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ!”

9 listopada 2012 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dzień 11 listopada 1918 roku – dzień, w którym po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili chwytający za serce montaż słowno-muzyczny, przedstawiający drogę Polski do niepodległości, poświęcony bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny.

Artyści z klas szóstych SP oraz drugich i trzecich gimnazjum doskonale wczuli się w patriotyczny i świąteczny nastrój, który udzielił się pozostałym uczniom i nauczycielom. Na szczególną uwagę obok poezji i wiadomości historycznych przedstawionych na uroczystości zasługują zarówno pieśni patriotyczne, jak też te o treści refleksyjnej. Całości dopełniła prezentacja multimedialna, dotycząca odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy mają nadzieję, że akademia stała się doskonałą lekcją historii oraz patriotyzmu, a słowa końcowej ballady „Ojczyznę kochać trzeba i szanować” są i zawsze będą dewizą naszej społeczności szkolnej.

Katarzyna Kolka