W dniu 5 czerwca 2012 r. uczniowie  klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji  koledzy i koleżanki z koła teatralnego pod kierunkiem p. Marii Matysek przedstawili współczesne wersje  bajek o Kopciuszku i o Śpiącej Królewnie, a pani Elżbieta Dargacz przeczytała im  fragment historii  o psie Dżeku.  Dyrektor  Zespołu Szkół p. Danuta Hefta  zwróciła się do zgromadzonych uczniów ze słowami mówiącymi o idei codziennego czytania i udziale naszej szkoły w akcji Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Na zakończenie każde dziecko z pierwszej klasy powiesiło listek ze swoim imieniem na pamiątkowym drzewku.

Tego samego dnia w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom  fragmenty  klasyki literatury  dziecięcej  i  książek  z  listy 10 ważnych  książek  10-lecia  kampanii  „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytali  uczniom zaproszeni  goście m.in. radny z Bojana p. Jacek Nawrocki, kierownik biblioteki  publicznej p. Elżbieta Dargacz i phm. LS ”Drzewo Pokoju” Paulina Pakur.

Była to pierwsza  impreza tego typu w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że dzięki naszym działaniom dzieci i młodzież chętniej będą zaglądać do książek dla przyjemności a nie z konieczności.

Barbara Plutowska