Dnia 4 VI 2012 roku klasy Va i Vb, udały się na piknik klasowy z okazji Dnia Dziecka. Obie klasy na czele z wychowawczyniami p. J.Kurlapską i p. H.Ossowską udały się na wyprawę. Wycieczka wyruszyła ze szkoły około godziny 09:00. Celem wyprawy miała być pobliska łąka. Uczniowie rozmawiali, śmiali się i byli w wesołym i radosnym nastroju. Wszystkim uczestnikom wycieczki humor mogła zepsuć jedynie pochmurna pogoda. Mimo pochmurnej aury nie zaskoczył ich jednak deszcz. Piknik 02

Po dotarciu na miejsce wszyscy rozłożyli koce i rozpoczęli zabawę. Uczniowie przynieśli ze sobą piłki i gry, dlatego czas minął niepostrzeżenie szybko. Podczas zabaw uczniowie raczyli się smakołykami przyniesionymi na tę okoliczność. Piknik zakończył się krótkim spacerem, podczas którego uczniowie mieli okazję poobserwować różnorodne rośliny i ptaki.

Piknik 03Do szkoły wycieczka powróciła około godziny 13:00. Uczestnicy byli lekko zmęczeni, ale zadowoleni. Wszystkim udzieliła się atmosfera nadchodzących już „wielkimi krokami” wakacji.

Maksymilian Migdalski, klasa V a