Co roku nasza szkoła organizuje Festyn Rodzinny. W tym roku odbył się on 27 maja i promował hasło „Łączą nas wspólne pasje”. Taka impreza to doskonała okazja, aby spędzić czas z bliskimi lub przyjaciółmi, korzystając z bardzo licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli jak i przez uczniów. Mimo, że tradycja festynu liczy już około kilkunastu lat, to przyjazna i radosna atmosfera nigdy się nie zmieniła. Obowiązkowo znalazły się tam kawiarenki z ciastami, stoiska z herbatą, zapiekanki, grill, lody, frytki i wiele innych. Każde pokolenie znalazło tu coś dla siebie; dla najmłodszych rozstawiono aż trzy dmuchane zjeżdżalnie.

 

Dla odrobinę starszych były zawody sportowe, a najstarsi mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które mówiły wiersze, śpiewały piosenki i występowały w przedstawieniach teatralnych. Pojawiły się również prywatne organizacje np. Nasza regionalna chluba zespół „Koleczkowianie”, zespół „Alabama”, damska grupa taneczna „Grinders” ze studia tańca SMU, dzieci tańczące w klubie „Szczepan”. Poza tym swoje pokazy zaprezentowali Harcerze, Straż Pożarna i POPR (Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe), którzy zabierali chętnych na bezpłatne przejażdżki terenowym quadem. Dla urozmaicenia odbyły się licytacje prac plastycznych uczniów, które przyciągnęły rodziców młodych artystów, jak i tych, którym prace się spodobały. Grupa teatralna „15 Minut Szczęścia” wystąpiła z przedstawieniem „Witaj Ronaldo”.

Na szczęście festyn odbył się przy sprzyjającej pogodzie co każdemu pomogło w świętowaniu całą rodziną.  Po raz kolejny wszyscy się świetnie bawili i z niecierpliwością czekają na kolejny raz.

Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Bojanie, Kołu Gospodyń Wiejskich z Koleczkowa, pani doktor Halinie Pietkun, zespołom Alabama i Koleczkowianie, grupom tanecznym  Grinders i Szczepan, Poszukiwawczo Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Straży Pożarnej, harcerzom i naszym nauczycielom, bez których pomocy nic by z tego nie wyszło oraz naszym sponsorom.

Igor Wołoszyk VIa ZS w Bojanie