SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU KONKURSU WIEDZY
O FELIKSIE CIEPŁUCHU – HISTORIA WSI BOJANO

W miesiącu kwietniu 2012 roku w klasach szóstych został ogłoszony konkurs wiedzy o Feliksie Ciepłuchu.

Uczniowie zostali zapoznani z sylwetką Feliksa Ciepłucha, a także z dziejami wsi Bojano i zasłużonymi dla niej ludźmi takimi jak Paweł Ponke, Paweł Hebel Józef Wołoszyn, Józef Szczodrowski, Stefan Ropel, Józef Bojke. Pytania do testów zostały przygotowane przez uczniów, którzy uczęszczali na szkolne koło historyczne.

Największe zainteresowanie uczniów skupiło się wokół dziejów bojańskiej szkoły, a także historii naszej wsi. Klasy pisały test z którego wyłoniliśmy 14 finalistów.

 

W środę  23 kwietnia 2012 roku odbył się drugi etap konkursu wiedzy pt. ”Feliks Ciepłuch – Historia wsi Bojano” w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. O piękną oprawę muzyczną zadbał Jakub Niziołek, a o szatę graficzną pytań postarała się Aleksandra Bartnicka. Walka między zawodnikami była niezwykle zacięta. Przez 30 min. nie odpadł żaden z zawodników, trzeba było posłużyć się dodatkowymi pytaniami, które dotyczyły wiedzy z tematyki bogów greckich.

Najlepszymi zawodnikami, którzy posiadali dużą wiedzę i sporo szczęścia byli: Igor Wołoszyn, Jakub Hryciuk, Jędrzej Głowaczewski. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki. W tym roku szkolnym wiedza na temat F.Ciepłucha i historii wsi Bojano stała na niezwykle wysokim poziomie. Możemy być dumni z naszych uczniów.

mgr E. Gorczyńska