KangurW dniu 15 marca 2012 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières

Historia Konkursu

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

 

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Statystyka konkursu w SP Bojano.

Liczba uczestników biorących udział w konkursie: 48

Osobami wyróżnionymi w  konkursuie "Kangur Matematyczny" w roku szkonym 2011/2012 zostali:

– Ferlin Agnieszka – klasa II a
– Majchrzk Filip – klasa II a
– Kozak Mateusz – klasa IV b
– Zalewski Mikołaj – klasa IV b
– Klingiert Agnieszka – klasa V a
– Wodniczak Magdalena – klasa V b
– Głowaczewski Jędrzej – klasa VI b

GRATULUJEMY

Katarzyna Kalkowska, Katarzyna Marczak