W dniu 8 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Bojanie odbyła się Akademia z okazji Dnia Kobiet. Była to pierwsza uroczystość zorganizowana wspólnymi siłami uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Program artystyczny zawierał: część teatralno-kabaretową i koncert życzeń.

Cześć teatralno-kabaretowa przygotowana została przez uczniów z gimnazjum pod opieką Pani Katarzyny Bobruckiej. Program artystyczny rozpoczął się od rozmowy Małego Księcia  z Różą. Róża czarowała Małego Księcia pięknem i zapachem, więc się o nią troszczył. Celem dialogu było podkreślenie niepowtarzalnej roli kobiety w życiu, zwłaszcza mężczyzn.

 

„Kobieta to dar dla mężczyzny, to jego muza, marzenie, bodziec do działania” – podkreślał recytator i przywoływał utwory znakomitych polskich twórców, np. A. Mickiewicza. W programie nie zabrakło też codzienności i szarej rzeczywistości; skąpego męża Feliksa  i zaniedbywanej przez niego żony. Scenka kabaretowa bardzo podobała się widzom.

Artyści zwrócili też uwagę na obecność kobiet praktycznie w każdej dziedzinie życia: w domu, w szkole, cyrku, a nawet w rakiecie kosmicznej. Na koniec swojego występu aktorzy złożyli kobietom życzenia.

Kolejną częścią akademii był koncert życzeń przygotowany przez uczniów ze szkoły podstawowej, pod opieką Pani Danuty Mostrąg.

Koncert był prowadzony przez dwóch konferansjerów. Uczestnikami były dzieci ze szkoły podstawowej między innymi  zespół „Teens”, gościnnie wystąpiły także dwie uczennice gimnazjum.

Na repertuar koncertu składały się przeboje muzyki rozrywkowej, takie jak, np. „Mamma mia”, „Waka Waka”, „Hey Jude” czy „Someone like you”.

Na zakończenie prowadzący złożyli życzenia wszystkim kobietom.