W dniu 14.02.2012 r. w Zespole Szkół w Bojanie odbył się konkurs Piosenki Walentynkowej. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Do udziału w nim zgłosiło się  14  wykonawców, którzy zaprezentowali utwory artystów polskich i zagranicznych.

 

W związku z tym że od 1 lutego 2012  nasza szkoła jest Zespołem Szkół, uczestnikami konkursu byli zarówno uczniowie klas IV – VI ze szkoły podstawowej jak i uczniowie gimnazjum. Jednakże jako, że jesteśmy bardzo młodym zespołem szkół i dopiero rodzi się tradycja wspólnego śpiewania piosenek o miłości, w tym roku w kategorii gimnazjum usłyszeliśmy tylko jedną piosenkę, ale od przyszłego roku na pewno znajdzie się więcej gimnazjalistów, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w Konkursie Piosenki Walentynkowej.

Jury w składzie: Mirosława Pakur, Justyna Kurlapska, Karol Mastalerz  oraz Maksymilian Migdalski (z ramienia Samorządu Uczniowskiego), po zapoznaniu się z utworami prezentowanymi przez uczestników, wybrało zwycięzców naszego konkursu, a są nimi:

W kategorii: Szkoła Podstawowa

I miejsce Patrycja Czułkowska
II miejsce Wiktoria Grzegowska
III miejsce Magdalena Turzuńska

Wyróżnienie, w kategorii: Szkoła Podstawowa otrzymały Aleksandra Perz i Nadia Damaszk – nasze najmłodsze uczestniczki konkursu, które oczarowały jury swoim wspaniałym wykonaniem piosenki „Niedorosła miłość”.

W kategorii: Gimnazjum

I miejsce: Weronika Chmura

Nagrodę publiczności otrzymała Wiktoria Grzegowska za swoją, bardzo dojrzałą, interpretację piosenki Adele „Someone like you”

Danuta Mostrąg