Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny,
W miłości jest poczęty.

Jan Kasprowicz

 

Świąteczny nastrój zawitał w czwartek 22.12.2011 r. do Szkoły Podstawowej w Bojanie. Uczniowie klas: IIIb, IVa i Vb w ramach koła teatralnego przygotowali pod kierunkiem M.Matysek i B. Dziecielskiej przedstawienie pt. „Jasełka w piekle”.

Przedstawienie rozpoczęło się od sceny w piekle, gdzie diabły – poddani Lucyfera, debatują nad narodzinami Jezusa. O nowinie informuje Diablica, która od ziemskiego szpiega otrzymała sms-a, że narodził się Zbawiciel. Diabły wpadają w panikę i zastanawiają się jak zgładzić małe Dziecię. W tym czasie na ziemię przybywają aniołki i wzywają do Betlejem ludzi wszelkich stanów: ubogich i zamożnych panów, murarza, wójta, lekarza, dzieci oraz policjanta. Wszyscy przybywają do stajenki, by powitać nowonarodzonego Jezusa i złożyć Jemu hołd. Jasełka zakończyły się pięknym przesłaniem skierowanym do wszystkich obecnych i każdego z osobna:

 

Aby panowała miłość wśród ludzi,
Żebyśmy pamiętali o uśmiechu na co dzień
I o ludzkiej życzliwości!

 

Całość dopełniła przepiękna scenografia – szopka bożonarodzeniowa, kostiumy oraz kolędy w wykonaniu uczniów.

Po przedstawieniu, nauczyciele i zaproszeni goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem I. Galińskiej. Natomiast uczniowie klas szóstych zaśpiewali jedną z najpiękniejszych kolęd  – „Cichą Noc” w języku angielskim i polskim.

Maria Matysek