18 listopada 2011 r. Koło Teatralne Stalowa Jagoda, działające przy naszej szkole pojechało na Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych do Szemudu. Tematem tegorocznego przeglądu były podania i legendy kaszubskie. Nasza grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Współczesna wersja legendy o Skrzypkach Serce”. W nowoczesnym ujęciu w tradycyjnej legendzie o trzech muzykujących braciach znalazło się miejsce dla gwiazdy disco polo i hip hopu, zaś główny bohater i jego mentor prezentowali rockowe piosenki w języku kaszubskim.

 

W rolach głównych wystąpili : Jakub Hryciuk (Lubat – hiphopowiec), Jakub Koszelak ( Tolima – gwiazda discopolo) i Igor Wołoszyk (Szczęsny). W pozostałych rolach mogliśmy zobaczyć: Paulinę Damps (Matka), Kacpra Dziecielskiego (Dresiarz I), Natalię Herman (Kaszubka I), Marka Hermanna (Przyjezdny), Sebastiana Jagileskiego (Chwalimir), Jana Kotowskiego (Ojciec i Menadżer), Jakuba Niziołka (Dresiarz II), Annę Urbańską i Weronikę Urbańską (Fanki), Wiktorię Witocha (Wiola), Wiktorię Woźniak (Kaszubka II). Trzeba przyznać, że młodzi aktorzy dali z siebie naprawdę wszystko i zagrali brawurowo. Nawet ci, którzy mieli epizodyczne role, starali się grać głosem, mimiką, ciałem – i doskonale im to wychodziło.

Na szczególne uznanie zasługują solowe wykonania piosenek przez Jakuba Koszelaka i Jakuba Hryciuka. Po występie całej grupie dopisywał doskonały humor. Podczas przerw pomiędzy kolejnymi przedstawieniami nasi uczniowie w przebraniach grali na korytarzu na gitarach, tworząc nastrój radosnego happeningu. Bawiliśmy się znakomicie. Humor posuł nam nieco werdykt – nasze przedstawienie jako całość nie znalazło uznania wśród jury. Docenieni zostali za to Kacper Dziecielski i Jakub Niziołek za role drugoplanowe oraz niżej podpisana za tekst autorski i oprawę. Młodym aktorom miny nieco zrzedły, ale co tam – ważne, że cała Stalowa Jagoda miała SUPER ZABAWĘ!

Katarzyna Szkodzińska