MewaKlasy pierwsze w dniu 28 października 2011r. wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyły  w kolejnej, w tym roku szkolnym, lekcji dydaktycznej  w Akwarium Gdyńskim.  Czekało tam na nas wiele miłych niespodzianek i ciekawych atrakcji. Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo interesujących zajęciach warsztatowych z edukacji morskiej.

Ubraliśmy się ciepło, założyliśmy lornetki na szyję i ruszyliśmy nad brzeg naszego Bałtyku  w poszukiwaniu wielu gatunków ptaków. Trochę wiało, ale to naprawdę nam nie przeszkadzało w poszukiwaniach.  Odnaleźliśmy pływające po zatoce łabędzie, kaczki krzyżówki  oraz mewy.

Po powrocie do sali przedszkolnej, w której odbyła się dalsza część zajęć obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. "Ptaki polskiego wybrzeża".  Poznawaliśmy ich odgłosy jak również upierzenie. Wykonaliśmy również piękne rysunki przedstawiające poznane już gatunki skrzydlatych okazów. Na zakończenie,  zwiedzając z p. przewodnik całe Akwarium, mieliśmy okazję poznać życie rafy koralowej  i tajemniczy świat głębin. A co najważniejsze – w Akwarium Gdyńskim, w tzw. „sali mokrej” mogliśmy spotkać się z mieszkańcami podwodnego świata "oko w oko".

To były bardzo kształcące dla nas zajęcia i bardzo, bardzo nam się podobały!!!

Beata Wiśniewska