Jan Paweł IIDzień 11 października w Szkole Podstawowej w Bojanie upłynął pod znakiem błogosławionego Jana Pawła II. Właśnie wtedy odbył się uroczysty apel z okazji XI Dnia Papieskiego, którego hasło brzmiało:

"Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. W ciszy i skupieniu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną. Przypomnieli sobie w ten sposób postać wielkiego Polaka – papieża Jana Pawła II. Na samym początku apelu zostało podkreślone, że życie Ojca świętego było wypełnione modlitwą. Karol Wojtyła już jako niemowlę „oswajał się” z litanią do Matki Bożej. Jego mama często prosiła by otwierać szeroko okna, gdyż chciała wsłuchiwać się w śpiew Litanii Loretańskiej dobiegającej z pobliskiego kościoła parafialnego. Kiedy był w wieku szkolnym codziennie odmawiał Anioł Pański, pacierz, Apel Jasnogórski. Będąc kapłanem każdego dnia sięgał po Brewiarz, często w ciszy adorował Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W każdy piątek rozważał Drogę Krzyżową. Ulubioną modlitwą Jana Pawła II był różaniec.

 Błogosławiony Jan Paweł II – czerpał z codziennej modlitwy mnóstwo siły. Dzięki niej mógł długo służyć Kościołowi, ona to stała się też źródłem jego świętości.

Franciszka Korbolewska