PasowanieDnia 10 października 2011r. w Szkole Podstawowej w Bojanie odbyła się  uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.

Tego dnia 43 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem swoich wychowawczyń, p. Alicji Roszman-Koss oraz p. Beaty Wiśniewskiej od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się na szkolnym korytarzu, który na ten dzień przybrał wyjątkowy, uroczysty wygląd, a  uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych i założyli granatowe birety.

Na początek Dyrektor Szkoły, p. Danuta Hefta skierował do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie przy dźwiękach poloneza zatańczyli swój pierwszy taniec oraz  zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwsze  tygodnie nauki. Również uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i skierowali do nich ciepłe słowa otuchy. Mimo tremy wszystko wypadło wspaniale. Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste ślubowanie:

 

Ślubuję uroczyście!

1. Będę zawsze dbał o dobre imię szkoły.

2. W pełni wykorzystam czas przeznaczony na naukę.

3. Będę szanował nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów.

4. Będę przestrzegał porządku w klasie i w szkole.

5 .Będę się starał o coraz wyższe osiągnięcia w nauce.

 

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Bojanie, przy pomocy symbolicznego ołówka, a wychowawczyni klasy IA wręczyła wszystkim  pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystości rodzice przygotowali na ten wyjątkowy dzień słodką niespodziankę w postaci rożków obfitości i zaprosili swoje pociechy na poczęstunek przygotowany w salach lekcyjnych.

 

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce
i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

Beata Wiśniewska