BiskupinNiesamowitą przygodę przeżyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bojanie.
We wtorek, 20 września 2011r. miały okazję uczestniczyć w Festynie Archeologicznym. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami wybrali się na wycieczkę szkolną do Biskupina.

Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Oprócz rekonstrukcji w Biskupinie znajduje się muzeum, a w każdym trzecim tygodniu września odbywa się tam festyn biskupiński, obejmujący prezentacje eksperymentalne i pokazy odtwórcze.
W tym roku uczestniczyliśmy w imprezie pt.: „Grecja – Narodziny Europy”.Biskupin

We wspaniałym Dniu Muzy Historii i Filozofii – Klio, mieliśmy możliwość obejrzenia pokazów ludowych tańców greckich – zespołu „Fundakia". Wysłuchaliśmy również wspaniałego koncertu pieśni starogreckich. Zachwycaliśmy się również starożytnymi wynalazkami wprost z Centrum Nauki Kopernika. Jednak największą atrakcją okazały się: malowanie twarzy (makijaż grecki), strzelanie  z łuku oraz poddanie się torturom kata. Skosztowaliśmy greckiej kuchni, nauczyliśmy się pisać i czytać w szkółce greckiej, lepiliśmy i konstruowaliśmy greckie naczynia.Biskupin

Bez wątpienia, wyjazd do Biskupina był wyzwaniem  i wielką przygodą. Uczniowie wrócili wieczorem do swoich domów, szczęśliwi i pełni wrażeń.

mgr Justyna Kurlapska