MedalSzkoła Podstawowa w Bojanie w minionym roku szkolnym 2010/2011 może poszczycić się licznymi nagrodami zdobytymi w konkursach gminnych, powiatowych a nawet wojewódzkich.

W kuratoryjnym konkursie języka polskiego z historią wzięło udział pięćdziesięciu naszych uczniów. Z czego dwójka – Igor Wołoszyk i M. Głowaczewski awansowali do etapu powiatowego.

Okazuje się, że w konkursach językowych możemy pochwalić się znacznie  liczniejszymi sukcesami. W gminnym etapie nasi uczniowie – Patrycja Dettlaff i Filip Pawłowski zdobyli wysokie miejsca, ponadto Filip Pawłowski został wyróżniony na szczeblu powiatowym.

Nasza szkoła była również bezkonkurencyjna w konkursie poezji i prozy polskiej. W zmaganiach powiatowych Magdalena Turzyńska zdobyła I miejsce, natomiast Igor Wołoszyk zajął II miejsce. W Przeglądzie Małych Form Teatralnych – J. Koszelak dostał wyróżnienie dla najlepszego aktora w gminie. Trzeba również wyróżnić naszego finalistę Wielkiego Maratonu Czytelniczego – Jędrzeja Głowaczewskiego.

W kolejnym konkursie kuratoryjnym, tym razem matematyki z przyrodą – wzięły udział trzydzieści cztery osoby. Aleksander Witocha i Igor Wołoszyk wystartowali w gminnych eliminacjach. Natomiast Wiktoria Witocha otrzymała wyróżnienie w Powiatowym konkursie plastyczno – ekologicznym.         

W Gminnym Turnieju Ekologicznym III miejsce w gminie zajęli: Jan Kotowski, W. Urbańska, P. Damps i M. Hermann. Natomiast w konkursie: „Dalsze losy małej nakrętki” – Aleksandra Hewelt zdobyła główną nagrodę.

Język kaszubski jest dodatkowym atutem naszej szkoły. W konkursie „Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej” – Filip Drawc zdobył wyróżnienie na poziomie gminy. Z kolei Dawid Szczodrowski zajął II miejsce w konkursie „Rodno mowa”.

Bezkonkurencyjni byliśmy również w „Gminnym Konkursie Piosenki i Poezji Angielskiej”. W kategorii poezja – I miejsce zajęła Alicja Szkolnik. Zespół Foxes zajął wysokie, III miejsce; zespół Teens zdobył wyróżnienie.

W zawodach sportowych, mianowicie w XI Turnieju Piłki Nożnej Mistrzostwa Polski U-10 „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” – zajęliśmy I miejsce w zmaganiach gminnych i powiatowych oraz V miejsce w eliminacjach wojewódzkich.

Natomiast w konkursie tańca – nasza uczennica Agnieszka Zdybel – zakwalifikowała się do mistrzostw Polski.

Również nasi młodsi uczniowie z klas I-III mogą poszczycić się licznymi sukcesami. W Gminnym Konkursie Ortograficznym Mikołaj Nowak zajął wysokie, II miejsce. W pomorskim konkursie matematycznym Mikołaj Zalewski zajął III miejsce.

Jesteśmy ogromnie dumni z naszych podopiecznych. Ich liczne sukcesy są naszą radością i zarazem potwierdzeniem, że Szkoła Podstawowa w Bojanie dba o rozwój swoich uczniów. Bez wątpienia rok szkolny 2010/2011 należał do udanych. Wszystkim laureatom konkursów – serdecznie gratulujemy !!!

mgr Justyna Kurlapska