Tablica interaktywnaSzkoła Podstawowa w Bojanie, dbając o dobrą edukację swoich uczniów, posiada tablicę interaktywną.

Tablica ta podobna jest do zwykłej tablicy szkolnej. Różni się jednak tym, że działa jak ekran dotykowy, można na niej wyświetlić każdą zawartość komputera. Przygotowane przez nauczycieli prezentacje stają się częścią ciekawego wykładu, w którym uczestniczyć mogą uczniowie. Bowiem tablica interaktywna pozwala na pisanie, podkreślanie, zaznaczanie dowolnych aplikacji, korzystanie ze stron internetowych. Na swoich lekcjach nauczyciele mogą w pełni wykorzystywać i wyświetlać zdjęcia, filmy dydaktyczne.

Dzięki tablicy interaktywnej możemy wykorzystać zewnętrzne źródła informacji takie jak internet, odtwarzacz CD-R czy nawet mikroskop. W każdej chwili możemy powrócić do omawianej wcześniej lekcji, ponieważ tablica interaktywna umożliwia zapisywanie swoich prezentacji i notatek.

Uczniowie wykorzystując na zajeciach tablicę interaktywną są bardziej zainteresowani prowadzoną lekcją. Urządzenie skupia uwagę słuchaczy sprawiając, że lepiej przyswajają prezentowane treści dydaktyczne. Tablica interaktywna pozwala na podniesienie motywacji do nauki oraz zdolności percepcyjnych uczniów ze względu na nowoczesne środowisko pracy.

Bez wątpienia tablice interaktywne to przyszłość polskich szkół. Dają szerokie spektrum możliwości edukacyjnych.

mgr Justyna Kurlapska