PlecakW ramach promocji szkoły w środowisku,  w dniu 12 maja 2011 roku nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bojanie zorganizowali tzw. „dzień otwarty”. To majowe spotkanie było adresowane przede wszystkim do przyszłych przedszkolaków i pierwszoklasistów oraz  ich rodziców, którzy w roku szkolnym 2011/12 rozpoczną edukację w naszej szkole. Zaproszeni goście mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. W to czwartkowe popołudnie szkolne korytarze zapełniły się naszymi gośćmi. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała dyrektor szkoły, p. Danuta Hefta. Przedstawiła przyszłych wychowawców oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych jak również przybliżyła funkcjonowanie naszej szkoły. Po wystąpieniu Dyrektora Szkoły, uczniowie klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem swoich wychowawców przedstawili inscenizację, pt. „Co słonko widziało”, a najmłodsi nasi przedszkolacy w barwnych strojach cieszyli się nadejściem wiosny w wierszu i piosence. Było bardzo wesoło i kolorowo. Po gromkich oklaskach szczęśliwe i pełne wrażeń dzieciaczki dotarły wraz ze swoim  rodzicami do sal, w których ich przyszli wychowawcy przedstawili rodzicom ofertę edukacyjna na rok szkolny 2011/12. Następnie w czasie podróży po szkolnych korytarzach zwiedzający mogli oglądać kolorowe  sale lekcyjne, ciekawe wystawki prac naszych uczniów jak również  podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.

Mamy nadzieję, że „dni otwarte” na dobre zagoszczą w kalendarzu imprez naszej szkoły.

Beata Wiśniewska