Filharmonia w GdańskuNiesamowitą przygodę przeżyły dzieci z klas IVa i IVb. W poniedziałek, 14.03.2011 r. uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami – p. Małgorzatą Wyppich i p. Justyną Kurlapską – wybrali się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

W Sali Kameralnej odbył się koncert edukacyjny pt. "Grający Hydraulicy". Bohaterami spotkania stały się rurki proste i kręcone, wentyle, suwaki – czyli wspaniałe instrumenty dęte blaszane. Przedstawienie porowadzone przez p.  Barbarę Żurowską-Sutt, okazało się niesamowitym spektaklem muzycznym.

Bilet na koncert

Uczniowie mieli okazję posłuchać wspaniałych aranżacji, fragmentów utworów takich jak: „La Traviata” Giuseppe Verdiego czy „Tosca” Giacoma Pucciniego. „Grający Hudraulicy” wykonali również utwory muzyczne Fryderyka Chopina. Całość zamknęła się w niezwykłym, edukacyjnym wydarzeniu – jednak z nutką humoru, gdyż w większości widzami tego poruszającego przestawienia były dzieci ze szkół podstawowych.

Spektakl „Grający Hydraulicy” przyjął gorące brawa i owacje na stojąco. Zadowoleni czwartoklasiści, bogaci w nowe doświadczenia, poniedziałkowym popołudniem wrócili do swoich domów.

mgr Justyna Kurlapska