Dzień Babci i DziadkaW tym roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka 01.02.2010 r. Jest to wielkie wydarzenie dla społeczności szkolnej. Dzieci z zerówki oraz uczniowie z klas I-IV ubrani w galowe stroje przygotowali dla przybyłych gości wiele niespodzianek. Na uroczystość przybyło około 120 babć i dziadków, aby obejrzeć swoje wnuczęta podczas występów. Wszystkich szanownych gości przywitała pani dyrektor Danuta Hefta natomiast uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor Barbara Hulbój. Klasa IVA rozpoczęła występy  przepiękną inscenizacją pt. ” Świąteczny nastał czas”, następnie klasa IA zaśpiewała piosenkę pt.” U dziadka na kanapie’, uczniowie z klasy IB zaśpiewali piosenkę pt. ”Moja babcia i mój dziadek”. W wykonaniu klasy IC usłyszeliśmy wiersz pt. ”Babcia i dziadek”, natomiast Martyna Grablowska zaśpiewała piosenkę pt. ”Dziadek jak James Bond”. Bardzo ładną piosenkę pt. ”Mój dziadek jest w dobrym humorze” zaśpiewali wspólnie uczniowie z klasy IIB i IIIA. Klasa IIIB przygotowała wiersz pt. "Babcia i dziadek” oraz piosenkę pt. ”Moja babcia jest kochana”. Podczas występów uczniowie z klas czwartych rozdawali pomiędzy zaproszonych gości ciasteczka. Na zakończenie występów pani dyrektor podziękowała wszystkim gościom za odwiedzenie naszej szkoły i zaprosiła wszystkich za rok. Dla wszystkich były to bardzo przyjemne i wzruszające chwile. Święto tak bliskich nam osób było doskonałą okazją ku temu, by okazać im wdzięczność i szacunek.

mgr Elżbieta Gorczyńska