Łączymy Pokolenia - baner

25 listopada w naszej szkole miało miejsce spotkanie autorskie z mieszkającą w Koleczkowie poetką i malarką, panią Haliną Szymańską.

To literackie wydarzenie było dalszym etapem projektu  „Łączymy pokolenia”, który jest realizowany w naszej szkole.

W  scenerii   własnych  prac  plastycznych  (obrazów , aniołów i decoupage)  i  przy  blasku  świec  poetka  czytała  wiersze z nowego tomiku poezji pt. „Wiersze i wierszole”.  Po autorskiej prezentacji wierszy uczestnicy spotkania wspólnie tworzyli  kolejną zwrotkę do przeczytanego utworu, czemu towarzyszyło wiele emocji. Nowa strofa została zapisana na planszy przez Jakuba Pazika.

W drugiej części spotkania  zebrani  wykonywali  ilustracje do poznanych  wierszy. Autorka zdradziła nam, że  powstanie francuska wersja tego tomiku, gdzie być może będą wykorzystane prace plastyczne wykonane na dzisiejszym spotkaniu. Przy okazji  poinformowała  zebranych, że do tomiku, który miała w ręce ilustracje wykonały dzieci z naszej gminy Szemud. Wśród nich znalazła się praca Patrycji  Wullert – uczennicy naszej szkoły.

Uroczystość uświetnił poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia.

Na pożegnanie obdarowaliśmy poetkę brawami jak podziękowanie za tak wspaniałe spotkanie.

Barbara Plutowska