W roku szkolnym 2010/2011 6-go października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczyste przyjmowanie pierwszaków do społeczności szkolnej jest ważnym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów, jak również ich rodziców i wychowawców. To święto już na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich gości przez uczennicę klasy VI.  Uczniowie,  maszerując, śpiewali piosenkę pt. „Już czas do szkoły”. Po zatańczeniu poloneza ustawili się wszyscy w półkolu, aby przedstawić program słowno-muzyczny o tematyce szkolno-patriotycznej. Dzieci wystąpiły w liściastych wieńcach, które były znakiem obecnej pory roku. Następnie głos zabrała pani dyrektor, Danuta Hefta, po czym przystąpiła do pasowania. Dotknięcie ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem wyrażało przyjęcie go do uczniowskiej społeczności. Akademia została zakończona piosenką „Kolorowe kredki”, potem pani wice-dyrektor, Barbara Hulbój, podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła pierwszaków do sal na poczęstunek, który przygotowali ich rodzice. Tam również nie brakowało emocji. Zostały rozdane liczne upominki w postaci słodyczy i różnych przyborów szkolnych oraz legitymacje uczniowskie.

Piosenki, prezenty, pięknie zastawione stoły i emocje związane z tym ważnym dniem na pewno na długo zagoszczą w pamięci wszystkich pierwszoklasistów.

 

Angelina Chmielecka- Michna