W środę, 24 marca 2010r. klasa IIb odwiedziła pobliską piekarnię w Bojanie. Wizyta była zapowiedzią do tematyki: "Tu mieszkamy".
Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte przez właścicieli i pracowników piekarni. piekarniaNa samym początku zatrzymaliśmy się w magazynie, w którym przechowywana jest mąka pszenna i żytnia. Rozpoznawaliśmy nasiona słonecznika, dyni, lnu, maku jak również płatki owsiane i ziemniaczane. Zapoznaliśmy się z procesem wypieku chleba: składnikami ciasta, maszynami wykorzystywanymi przy produkcji. Obserwowaliśmy proces formowania ciasta, jego leżakowania w komorze oraz wkładanie chleba do pieca. W trakcie obserwacji stwierdziliśmy, że praca piekarza jest bardzo trudna, ale potrzebna wszystkim ludziom.

Przez cały pobyt w piekarni towarzyszył nam cudowny zapach, który wzbudził w nas "wilczy głód", dlatego też wspaniałą niespodzianką na koniec wizyty był poczęstunek złożony ze świeżutkich bułeczek, babeczek, rogalików, ciasteczek i czerwonej oranżady. Wizyta była pouczająca i pyszna.

Klasa IIb z wych. B. Wiśniewską