10 grudnia w Szkole Podstawowej w Bojanie odbył się doroczny Kiermasz Świąteczny. Impreza, jak zwykle, okazała się doskonałą zabawą dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Odwiedzających czekało wiele atrakcji i bogaty program artystyczny.

Uczniowie wraz z nauczycielami długo pracowali, aby przygotować bogatą ofertę ozdób świątecznych. Na stoiskach zgromadzono wiele oryginalnych i efektownych stroików, mnóstwo bombek, świeczników i innych dekoracji. Duże zainteresowanie wzbudzała zwłaszcza pokaźna kolekcja aniołów, z których każdy miał swój własny, niepowtarzalny styl. Z kiermaszu nikt nie miał prawa wyjść głodny, wszyscy mogli posilić się w kawiarenkach, gdzie serwowano słodkie i słone przekąski.

Katarzyna Szkodzińska

Dla uczniów jednak najważniejszym punktem imprezy były jednak występy artystyczne, do których bardzo starannie się przygotowywali. Mogliśmy, więc wysłuchać pięknych kolęd w wykonaniu szkolnego chóru. Obejrzeliśmy występ najmłodszych dziewcząt i chłopców, który jak zawsze wywołał uśmiech na twarzach widzów i został nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie starszych klas zaśpiewali wiązankę kolęd i piosenek świątecznych w języku angielskim. Koło Języka Kaszubskiego zaprezentowało się z tradycyjnymi kaszubskimi „Gwiżdżami”. Przedstawienie lalkowe, przygotowane przez klasy szóste, prowokowało do uśmiechu dzięki wesołym, choć niełatwym w animacji pacynkom. Szkolne Koło Teatralne zaś odbiegło od tematyki świątecznej i przypomniało, że 10 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, przedstawiona historia traktowała jednak ten niełatwy temat w sposób lekki i zabawny. Zgromadzeni rodzice podziwiali przy kawie i ciastkach występy swoich dzieci i pewnie byli dumni z pociech. Występujący mogli poczuć satysfakcję z możliwości zaprezentowania swych umiejętności przed szerokim audytorium. A nauczyciele byli zadowoleni, że… wszystko się udało.

Kiermasz Świąteczny 2009 przeszedł już do historii. Pozostały wspomnienia, bożonarodzeniowe i chyba odrobina żalu, że impreza była tak krótka. Nie martwcie się jednak, zapraszamy serdecznie za rok. Postaramy się, aby było równie dobrze albo dużo, dużo lepiej. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas również ci, którym w tym roku zabrakło czasu. Do zobaczenia na Kiermaszu Świątecznym 2010 w Szkole Podstawowej w Bojanie!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bojanie, nauczyciele, rodzice i uczniowie składają serdeczne dziękuję wszystkim sponsorom, bez których kiermasz pewnie nie obfitowałby w tyle atrakcji.