Dnia 1 września 2009 roku we wtorek o godzinie 08.00 apelem rozpoczął się nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Bojanie. Następnie uczniowie razem z nauczycielami rozeszli się do swoich klas, gdzie otrzymali szczegółowe informacje o tym, co będzie działo się w szkole.
Dzieci klas przedszkolnych bardzo przeżywały ten dzień. Niektórzy płakali, niektórzy cieszyli się, że będą mieli nowych kolegów. Oczywiście większość z nas cieszyła się, iż szkoła się zaczęła, lecz niektórzy byli też niezmiernie smutni, iż wakacji czas dobiegł końca.

Potem udaliśmy się do kościoła na uroczystą mszę świętą.
Następnego dnia nikt już nie przyszedł na galowo. Jak zawsze nauczyciele rozdali przedmiotowe systemy oceniania, pani od polskiego przekazała obowiązujące lektury w czasie roku szkolnego.Pani od matematyki już drugiego dnia szkoły zaczęła nauczanie.Oczywiście w pierwszym tygodniu wszyscy rozmawiali o przeżyciach z wakacji i był to bardzo łagodny tydzień w roku szkolnym, nie licząc ostatniego tygodnia szkoły.

Podobał mi się ten pierwszy i drugi dzień szkoły, jak i cały pierwszy tydzień, lecz po wakacjach trzeba brać się do nauki.

Kacper Gasiewicz