W zakładce Pogramy i Projekty w prawym menu dostępny jest „PROGRAM DLA SZKÓŁ”.
Zachęcamy do uczestnictwa.
Informacje o ubezpieczeniu uczniów w roku szkolnym 2020/21 dostępne w lewym menu.

Życzenia Wójta rok szkolny 2020-21

Tagi:

Wrzesień 1939

Nie każdy wrzesień w historii Polski był barwny, radosny i pełen wakacyjnych wspomnień. Nie zawsze też dzieci w pierwszych dniach września zdążały do szkoły, aby się spotkać ze swymi rówieśnikami i powitać nowy rok szkolny.

Był wrzesień – wrzesień 1939 roku jakże różny od innych.
Szary od niemieckich samolotów przesłaniających błękit polskiego nieba i mundurów niemieckich wojsk zalewających naszą Ojczyznę.
Gorący od płomieni zamieniających w zgliszcza domy naszych rodaków.
Mokry, bo lały się łzy matek i dzieci.
Okrutny, ponieważ tak wielu walecznych Polaków nie powróciło do domów.
W tych dniach zamiast dźwięku szkolnego dzwonka wzywającego do szkoły dzieci usłyszały przeraźliwy dźwięk syren i dzwonów bijących na alarm.

Taka jest historia naszej Ojczyzny. Do dziś dnia czcimy pamięć wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby nasze pokolenie mogło swobodnie wypoczywać i uczyć się. Wdzięczni za ofiarność naszych przodków powinniśmy wykorzystać każdy dzień, każdą chwilę i godnie wypełniać uczniowskie obowiązki.

Ta najokrutniejsza w dziejach wojna trwała długie sześć lat, ogarniając wszystkie kontynenty i pochłaniając 50 milionów istnień ludzkich. Polska poniosła największe ze wszystkich krajów straty – około 6 milionów zabitych.

Dziś, w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej, składamy hołd wszystkim walczącym i poległym. Pamiętajmy, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Za to im cześć i chwała.

Tagi:

W BIP Szkoły Podstawowej w Bojanie w zakładce Konkursy i Przetargi umieszczono:

„KONKURS OFERT NA PROWADZENIE STOŁÓWKI SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BOJANIE Z MOŻLIWOŚCIĄ PRZYGOTOWYWANIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU W CELU ICH DALSZEJ ODSPRZEDAŻY POZA TERENEM SZKOŁY WRAZ Z DZIERŻAWĄ POMIESZCZEŃ I WYPOSAŻENIA” wraz z dokumentacją do pobrania.

Wybór oferty w konkursie

Wynik konkursu

 

Tagi:

konkurs

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Szczegóły konkursu => KONKURS

Tagi:

zyczenia_wojta

Tagi:

zyczenia_dyrekcji

Tagi:

Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Uczniowie i Rodzice,

 

wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania. 

Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami 

Dariusz Piontkowski 

Minister Edukacji Narodowej 

Tagi: